Вступна кампанія для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій на Сході та Криму (далі - ТОТ) , так само як загальна вступна кампанія в Україні, буде залежати від термінів карантину під час COVID19.


1. ПРО СПРОЩЕНУ ПРОЦЕДУРУ ВСТУПУ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ ТОТ


За 4 роки дії скористалися більше 5 300 вступників з ТОТ.  

Спрощені умови вступу для мешканців тимчасово окупованих територій, передбачені законодавством, не зазнають змін. Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» будуть працювати в кожному закладі, де минулого року працював хоча б один із них. Додатково у 2020 році центри також працюватимуть у деяких закладах Львова, Дніпра, Сум, Харкова, Ужгорода та Рівного. Загалом кількість уповноважених ЗВО, які належать до сфери управління МОН, цього року розширено до 99. Повний оновлений перелік ОЦ тут.


Освітні Центри «Донбас-Україна», «Крим-Україна» працюватимуть з 09 червня до 23 жовтня 2020 року.


Вступники і з Криму, і з Донбасу можуть вступати в будь-який із цих 99 закладів без складання ЗНО. Вступники із АР Крим та Севастополя беруть участь у конкурсі в межах квоти №2, доступної у кожному із цих 99 закладів вищої освіти. А вступники із території проведення ООС вступають у ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити. 


Вступати через освітні центри мають право особи, які:

 • мають український документ про освіту;
 • не мають українського документа про освіту;
 • проходили ЗНО та мали відповідні сертифікати;
 • не проходили ЗНО.


Дати вступу по спрощеній процедуріВажливо розуміти, що ці дати є рамковими. Точні будуть окремо визначені в умовах прийому кожного закладу


Особа, яка не мала документа про повну загальну середню освіту державного зразка, має звернутись до одного з освітніх центрів для проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та вступу до вишу за спрощеною процедурою.


Такі вступники мають складати два іспити державної підсумкової атестації: українську мову та історію України, а також один вступний іспит (встановлює заклад вищої освіти). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться творчий конкурс.


Якщо відвідувати заклади освіти буде заборонено через карантин, творчі конкурси та вступні іспити можуть проводитись у дистанційному форматі – онлайн та з надійною ідентифікацією вступників.


Якщо це буде технологічно неможливо, ЗВО має забезпечити проведення творчих конкурсів та вступних іспитів із дотриманням жорстких санітарних регламентів.


Щодня з 9:00 до 18:00 працює Урядова гаряча лінія для вступників з тимчасово окупованих територій (0-800-504-425). Це Урядова гаряча лінія спільно з Фондом Відкрита політика і Міністерством освіти . Крім того працюють регіональні гарячі лінії: в Краматорську 0 66 113 93 75, 0 800 50 45 22


Гаряча лінія відновила роботу як Урядова в лютому 2020. Прийнято вже 794 дзвінки, направлено 21 звернення. В державному бюджеті є 200 тис. грн. на підтримку її роботи. Вже розробляється проект підтримки гарячої лінії і надання технічної допомоги Урядовому Колцентру за підтримки USAID.


Покрокова інструкція вступникам із Донецької та Луганської областей для вступу через ОЦ: https://bit.ly/3f2EN4pіз Криму - https://bit.ly/2yedROq

Перелік населених пунктів Донецької та Луганської областей, жителі яких мають право скористатися спрощеною процедурою вступу: https://bit.ly/2KR5Jpy 

в тч Мар'їнка Гнутове Верхньоторецьке2. ЗВИЧАЙНА ПРОЦЕДУРА


ОТРИМАННЯ СВІДОЦТВ ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ В ШКОЛІ

Свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти 11-класники отримають після складання ЗНО. У разі, якщо через карантин такі свідоцтва будуть видані невчасно, буде можливість подавати заяви про вступ у електронному кабінеті вступника без самого свідоцтва про повну загальну середню освіту, але за записом про його замовлення в ЄДЕБО. Оригінали свідоцтв про повну загальну середню освіту можна буде подавати після початку навчання.


ПРО ДПА

У навчальному році 2019/2020 учні 4 та 9 класів не складають державну підсумкову атестацію. Таке рішення прийнято через епідеміологічну ситуацію в Україні. У відповідних документах про освіту робиться запис "звільнений(а)". ДПА в 11 класах відбудеться у форматі ЗНО.


ПРО РЕЄСТРАЦІЮ НА ДОДАТКОВУ СЕСІЮ ЗНО

Нова інформація про ЗНО станом на 4 травня є на офіційному сайті МОН за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/uchasniki-yaki-prozhivayut-v-inshij-oblasti-abo-na-vidstani-ponad-150-kilometriv-vid-zakladu-osviti-zmozhut-zminiti-misce-skladannya-zno


Додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року відбудеться з 24 липня до 10 серпня. 25 травня, розпочався додатковий період реєстрації на додаткову сесію ЗНО, який триватиме до 9 червня. Згідно з наказом МОН, зареєструватись можуть ті, хто не зміг цього зробити протягом 3 лютого – 24 березня.

Право на реєстрацію в цей період мають, зокрема, особи, які:

 • є учасниками антитерористичної операції та/або брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях і не зареєструвалися під час основного періоду реєстрації;
 • живуть на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, міста Севастополь або на території Донецької чи Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень.

Згідно з наказом Українського центру оцінювання якості освіти, тестування відбудуться за таким графіком: 

 • фізика – 24 липня,
 • математика – 28 липня,
 • іспанська мова – 29 липня,
 • французька мова – 30 липня,
 • німецька мова – 31 липня,
 • англійська мова – 3 серпня,
 • українська мова і література – 4 серпня,
 • біологія – 5 серпня,
 • історія України – 6 серпня,
 • географія – 7 серпня,
 • хімія – 10 серпня.

Результати додаткової сесії стануть відомі до 14 серпня. 


Через карантин МОН може уточнити категорії осіб, які матимуть можливість скористатись додатковим періодом реєстрації на додаткову сесію ЗНО. Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання заплановано на 23 липня 11 серпня. Результати додаткової сесії буде визначено і оголошено до 14 серпня.


Громадяни з неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи для реєстрації поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та інших необхідних документів на електронну адресу відповідного регіонального центру.


Якщо особа не може вказати адресу в Україні для отримання поштового повідомлення, інформація про результати реєстрації надсилається на її електронну адресу. В такому випадку сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання зберігаються в регіональному центрі. Їх можна забрати в будь-який зручний час або отримати безпосередньо в пункті проведення зовнішнього оцінювання під час проходження першого тестування.


Щоб взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні цьогорічним випускникам, які проживають на непідконтрольних українській владі територіях, достатньо бути зарахованим за будь-якою формою навчання (денна, вечірня, дистанційна, екстернатна тощо) у закладі загальної середньої освіти на території України. Детальніше про порядок отримання документа про повну загальну середню освіту можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України.


Рекомендації щодо реєстрації для участі в ЗНО розміщено в розділі «Процедура реєстрації».


ПРО ПРОБНЕ ЗНО

Пробне ЗНО з української мови та літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших предметів – 17 червня 2020 року.


В особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти розміщено матеріали, які допоможуть краще підготуватись до тестування.


Увага! Через несприятливу епідеміологічну ситуацію прохання не приходити на пункти проведення пробного ЗНО,  окрім відповідальних за пункти та їхніх помічників, а також повідомити про це усім вашим друзям, знайомим, колегам, хто, можливо, також мав би прийти у цей понеділок. Натомість, проведення пробного ЗНО можливе у режимі онлайн. Детальніше.


Згідно до офіційної інформації МОН, кошти, сплачені за пробне ЗНО у закладах освіти, повертатимуть учасникам тестування з 1 липня – на це виділено гроші з фонду боротьби з COVID-19. Відповідний порядок повернення коштів Уряд ухвалив сьогодні, 17 червня 2020 року.


“Виплати коштів учасникам пробного ЗНО розпочнуться вже за два тижні – 1 липня – і будуть здійснюватись через відділення ПриватБанку. Учасники пробного ЗНО, які мають картку ПриватБанку, отримають SMS-повідомлення від банку про зарахування коштів. Якщо учасник не має картки, він отримає SMS-повідомлення про те, що картка з компенсованими грошима чекає у найближчому відділенні банку”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 


МОН передасть банку інформацію від регіональних центрів оцінювання якості освіти щодо всіх учасників, які зареєструвалися з 3 по 24 січня 2020 року для проходження пробного ЗНО 2020 та сплатили кошти за участь у ньому. Передбачається, що повернення коштів розпочнеться 1 липня і триватиме до 1 грудня 2020 року. 


На повернення коштів усім учасникам пробного ЗНО буде витрачено 52 млн 450 тис грн з фонду боротьби з хворобою COVID-19 та її наслідками.


Роботи, пов’язані з підготовкою тестів та процесу тестування, були виконані вчасно, що забезпечувало готовність провести пробне ЗНО у закладах освіти. Вартість одного тестування складає від 138 до 150 гривень залежно від регіону. У вартість пробного ЗНО входить оплата послуг за виконання значного обсягу робіт, як-от:


 • укладання тестів,

 • переклад цих тестів мовами національних меншин,

 • підготовка, друк та комплектування тестових зошитів, бланків відповідей та інформаційних бюлетенів,

 • доставка матеріалів до пункту тестування,

 • оплата праці працівникам, які залучені до організації та проведення, 

 • виконання заходів із визначення результатів пробного ЗНО.


Нагадаємо, цьогоріч у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації учасники пробного ЗНО пройшли його вдома. 15 червня відбулось тестування з української мови та літератури, 17 червня – з усіх інших предметів. 


Водночас МОН готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації. 


Скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до вишу, а його відсутність створить значні корупційні ризики.


ПРО ВСТУПНУ КАМПАНІЮ В ЗВО


Увага!
Всі дати здачі ЗНО змінюються через карантинні обмеження. Слідкуйте за оновленнями 
на сайті Українського центр оцінювання якості освіти. Запитання, які задаються найчастіше, і відповіді наних, вказані тут: https://testportal.gov.ua/zapytannya-vidpovidi-zno/

Також додаткова інформація про особливості закінчення навчального процесу і вступу на сайті:  http://mon-covid19.info/uni

Стежте за оперативними оновленнями інформації на сайті https://dostupnaosvita.com.ua та фб сторінці https://www.facebook.com/dostupnaosvita/Згідно з графіком, тестування відбудуться у такі дати:

 • математика – 25 червня,
 • українська мова і література – 30 червня,
 • фізика – 2 липня,
 • іспанська, німецька, французька мови – 6 липня,
 • англійська мова – 7 липня,
 • історія України – 9 липня,
 • біологія – 13 липня,
 • географія – 15 липня,
 • хімія – 17 липня.

Поріг “склав/не склав” та результати ЗНО визначатимуться:

 • з математики, фізики – до 16 липня,
 • з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 24 липня,
 • з географії, хімії – до 28 липня.

Відповідно, результати ЗНО буде розміщено на інформаційних сторінках учасників:

 • з математики, фізики – до 17 липня,
 • з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 25 липня,
 • з географії, хімії – до 29 липня.

Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання для студентів із тимчасово окупованих територій заплановано на 23 липня – 11 серпня. Результати додаткової сесії буде визначено і оголошено до 14 серпня.


ПРО ПОДАЧУ ДОКУМЕНТІВ НА ВСТУП


Усі заяви до ЗВО вступники можуть подавати онлайн через власні електронні кабінети. МОН працює над тим, щоб вступники також отримали можливість подавати оригінал заяви (за якою хочуть бути зараховані), накладаючи електронний підпис, щоб не було необхідності особисто привозити оригінал документа про освіту до ЗВО, який можна буде привезти вже після початку навчання. Якщо такої можливості не буде, МОН продовжить строк подачі оригіналів документів.


Вступники з числа пільгових категорій матимуть можливість також подавати заяви онлайн після того, як принесуть документи, які підтверджують пільги, хоча б в один університет, де їх буде перевірено та завантажено в базу.


Вступники на контракт будуть зараховані до ЗВО, підтвердивши отриману рекомендацію в ЄДЕБО за допомогою електронного підпису. Для цього розробляється окремий додаток до електронного кабінету.


Щодня з 9:00 до 18:00 працює гаряча лінія для вступників з тимчасово окупованих територій (0-800-504-425).

Покрокова інструкція вступникам із Донецької та Луганської областей для вступу через ОЦ: https://bit.ly/3f2EN4pіз Криму - https://bit.ly/2yedROq

Перелік населених пунктів Донецької та Луганської областей, жителі яких мають право скористатися спрощеною процедурою вступу: https://bit.ly/2KR5Jpy

Перетинання лінії зіткнення з метою проходження ДПА та здачі ЗНО: https://bit.ly/2WhFa2c


ПРО ВСТУП НА МАГІСТРАТУРУ

Інформація щодо дат станом на 16 травня 2020 року. За оновленнями стежте на сайті https://dostupnaosvita.com.ua та фб сторінці https://www.facebook.com/dostupnaosvita/

При цьому реєстрація проходитиме онлайн. Вступники на магістратуру зможуть надіслати скан-копію заяви, документа, що підтверджує особу, та інших необхідних документів для реєстрації на ЄВІ та ЄФВВ на офіційну електронну скриньку приймальної комісії, зазначену в ЄДЕБО та на сайті закладу вищої освіти, або з використанням іншого, визначеного закладом каналу зв'язку.


Повний перелік документів, які мають надсилати вступники для реєстрації на ЄВІ/ЄФВВ, та детальна інструкція для приймальних комісій містяться у листі МОН.


ПРО ВСТУП У ПРОФТЕХИ

Приймальні комісії у профтехи почнуть працювати одразу, коли 9-ті класи отримають свідоцтва про базову загальну середню освіту (цього року мають видати до 15 червня). Дати вступної кампанії залежать від закінчення карантину.


Докладні терміни та конкурсний відбір кожен профтех визначає у своїх Правилах прийому, які зазвичай розміщуються на сайтах закладів у розділах для абітурієнтів. Перелік профтехів у розрізі областей є на сайті Єдиної електронної бази з питань освіти.


Інфографіки з основними умовами вступу до профтехів тут. Поширені запитання-відповіді тут.


Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території Донбасу чи Криму, можуть вступати до українських закладів профосвіти за спрощеною процедурою.


Вступ проходить без паспорта, результатів ЗНО або свідоцтва про шкільну освіту. Вступнику треба звернутися до освітнього центру “Крим-Україна” або “Донбас-Україна”, заповнити освітню декларацію та скласти ДПА з української мови, історії України чи математики, а також предмету на вибір.


Важливо, що навчатися на бюджеті можна лише за умови, якщо вступаєте у державний чи комунальний профтех на денну форму.


Алгоритм вступу такий:

 1. обрати професію та заклад, де її можна опанувати. Там обов'язково має працювати освітній центр “Донбас-Україна” або“Крим-Україна”. Перелік освітніх центрів є на сайті МОН https://bit.ly/2xcX5i7 
 2. особисто подати заяву в освітній центр
 3. за відсутності документа про освіту державного зразка та додатка до нього — скласти у школі, яку визначить освітній центр, державну підсумкову атестацію з двох предметів та отримати свідоцтво про базову або повну загальну середню освіту державного зразка
 4. стати учнем закладу профосвіти та розпочати навчання


Під час звернення до освітнього центру вступник має пред'явити свідоцтво про народження. Усі документи, які передбачені Правилами прийому закладу профосвіти, мають бути подані до навчального закладу впродовж 3-х місяців після початку навчання. У разі неподання цих документів у встановлений строк учня відраховують із закладу.


МОН України нагадує, що дипломи та інші освітні документи, видані на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей та АР Крим, не визнаються та не мають юридичної сили ні в Україні, ні в інших країнах світу.


Оскільки під час карантину вступники не мають можливості прийти на День відкритих дверей до закладу профосвіти, вони можуть почитати профорієнтаційні буклети або пройти спеціальні тести. Ці матеріали мають допомогти їм визначитися з професією та дізнатися цікаві факти про неї.