Спрощена процедура вступу: 5 кроків/ Без ЗНО


Освіту – кожному!

Дорожня карта для абітурієнтів з непідконтрольних Уряду України територій Донецької, Луганської областей та території вздовж лінії розмежування


СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА ВСТУПУ: 5 КРОКІВ


Якщо в тебе немає паспорта, сертифіката ЗНО або документа про загальну середню освіту (свідоцтва або атестата), ти можеш скористатися спрощеною процедурою вступу до українських університетів , коледжів, технікумів, профтехучилищ  через Освітні Центри «ДонбасУкраїна» , «Крим-Україна» (далі - ОЦ). Вони працюватимуть з 9 червня до 23 жовтня 2020 року (дати можуть змінюватися через карантинні обмеження. 


Крок 1. Обери спеціальність і навчальний заклад із переліку та звернися до відповідного Освітнього Центру 


Крок 2. Обери Освітній Центр 

Обери зручний для себе ОЦ «Донбас—Україна» , «Крим-Україна». Спрощеною процедурою можуть скористатись випускники 9 класів (для вступу у коледжі, технікуми, профтехучилища) та 11 класів (в університети, коледжі, технікуми, профтехучилища) 

Зверни увагу!

Перелік, контакти та графік роботи Центрів - на dostupnaosvita.com.ua або mon.gov.ua

Стеж  за оновленням інформації 


Крок 3. Подай документи

Звернись в Освітній Центр та особисто подай заяву, заповни освітню декларацію в одному обраному Центрі

Зверни увагу!

З метою безпеки прізвища абітурієнтів та зарахованих студентів шифруватимуться 


Крок 4. Склади іспити

Склади на базі Центру два іспити державної підсумкової атестації (ДПА): українська мова та історія України. Твій помічник — сайт dostupnaosvita.com.ua. Тут ти знайдеш безкоштовні відеоуроки, презентації, тести. Реєстрація не потрібна


Після цього склади один профільний вступний іспит (встановлює навчальний заклад). Якщо це передбачено для обраної тобою спеціальності, замість вступного іспиту проводиться творчий конкурс


Зверни увагу!

Якщо вступити до вишу на бюджетну форму навчання не вдалося, ти маєш змогу вступити через ОЦ до коледжів, технікумів, професійно-технічних навчальних закладів так само на бюджетну форму навчання


Якщо відвідувати заклади освіти буде заборонено через карантин, творчі конкурси та вступні іспити можуть проводитись у дистанційному форматі – онлайн та з надійною ідентифікацією вступників.


Якщо це буде технологічно неможливо, ЗВО має забезпечити проведення творчих конкурсів та вступних іспитів із дотриманням жорстких санітарних регламентівКрок 5. Стань студентом

Після зарахування на бюджетну форму навчання гарантовано  отримай соціальну стипендію.
Ти можеш продовжити навчання  в країнах Європи за програмою Erasmus


Пробне ЗНО з української мови та літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших предметів – 17 червня 2020 року.

Увага! Через несприятливу епідеміологічну ситуацію прохання не приходити на пункти проведення пробного ЗНО,  окрім відповідальних за пункти та їхніх помічників, а також повідомити про це усім вашим друзям, знайомим, колегам, хто, можливо, також мав би прийти у цей понеділок. Натомість, проведення пробного ЗНО можливе у режимі онлайн. Детальніше.

Згідно до офіційної інформації МОН, кошти, сплачені за пробне ЗНО у закладах освіти, повертатимуть учасникам тестування з 1 липня – на це виділено гроші з фонду боротьби з COVID-19. Відповідний порядок повернення коштів Уряд ухвалив сьогодні, 17 червня 2020 року.


“Виплати коштів учасникам пробного ЗНО розпочнуться вже за два тижні – 1 липня – і будуть здійснюватись через відділення ПриватБанку. Учасники пробного ЗНО, які мають картку ПриватБанку, отримають SMS-повідомлення від банку про зарахування коштів. Якщо учасник не має картки, він отримає SMS-повідомлення про те, що картка з компенсованими грошима чекає у найближчому відділенні банку”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 


МОН передасть банку інформацію від регіональних центрів оцінювання якості освіти щодо всіх учасників, які зареєструвалися з 3 по 24 січня 2020 року для проходження пробного ЗНО 2020 та сплатили кошти за участь у ньому. Передбачається, що повернення коштів розпочнеться 1 липня і триватиме до 1 грудня 2020 року. 


На повернення коштів усім учасникам пробного ЗНО буде витрачено 52 млн 450 тис грн з фонду боротьби з хворобою COVID-19 та її наслідками.


Роботи, пов’язані з підготовкою тестів та процесу тестування, були виконані вчасно, що забезпечувало готовність провести пробне ЗНО у закладах освіти. Вартість одного тестування складає від 138 до 150 гривень залежно від регіону. У вартість пробного ЗНО входить оплата послуг за виконання значного обсягу робіт, як-от:


 • укладання тестів,

 • переклад цих тестів мовами національних меншин,

 • підготовка, друк та комплектування тестових зошитів, бланків відповідей та інформаційних бюлетенів,

 • доставка матеріалів до пункту тестування,

 • оплата праці працівникам, які залучені до організації та проведення, 

 • виконання заходів із визначення результатів пробного ЗНО.


Нагадаємо, цьогоріч у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації учасники пробного ЗНО пройшли його вдома. 15 червня відбулось тестування з української мови та літератури, 17 червня – з усіх інших предметів. 


Водночас МОН готове до проведення ЗНО у безпечних умовах та відповідно до рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України і епідеміологічної ситуації. 


Скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до вишу, а його відсутність створить значні корупційні ризики.


Дати вступу

Увага! Ті абітурієнти з тимчасово окупованих територій, які навчаються дистанційно або екстерном протягом 2019-2020 н.р в школах на контрольованих територіях, для отримання державних документів про загальну середню освіту повинні здати ЗНО.


Вони також мають право вступу як по звичайній процедурі в будь який навчальний заклад України і світу (https://dostupnaosvita.com.ua/abityrientam/zvichajna-procedura-vstupu), так і по спрощеній. Увага! Якщо бали ЗНО будуть невисокі, можна додатково здати ДПА в обраному Освітньому Центрі. Ця можливість є лише для тих 91 навчальних закладів, на базі яких працюють освітні центри «Донбас/Крим-Україна» ( https://dostupnaosvita.com.ua/centers/perelik-osvitnih-centriv-2020 ).

Увага!

Згідно з графіком, тестування відбудуться у такі дати:

 • математика – 25 червня,
 • українська мова і література – 30 червня,
 • фізика – 2 липня,
 • іспанська, німецька, французька мови – 6 липня,
 • англійська мова – 7 липня,
 • історія України – 9 липня,
 • біологія – 13 липня,
 • географія – 15 липня,
 • хімія – 17 липня.

Поріг “склав/не склав” та результати ЗНО визначатимуться:

 • з математики, фізики – до 16 липня,
 • з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 24 липня,
 • з географії, хімії – до 28 липня.

Відповідно, результати ЗНО буде розміщено на інформаційних сторінках учасників:

 • з математики, фізики – до 17 липня,
 • з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 25 липня,
 • з географії, хімії – до 29 липня.

Додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року відбудеться з 24 липня до 10 серпня. 25 травня, розпочався додатковий період реєстрації на додаткову сесію ЗНО, який триватиме до 9 червня. Згідно з наказом МОН, зареєструватись можуть ті, хто не зміг цього зробити протягом 3 лютого – 24 березня.

Згідно з наказом Українського центру оцінювання якості освіти, тестування відбудуться за таким графіком: 

 • фізика – 24 липня,
 • математика – 28 липня,
 • іспанська мова – 29 липня,
 • французька мова – 30 липня,
 • німецька мова – 31 липня,
 • англійська мова – 3 серпня,
 • українська мова і література – 4 серпня,
 • біологія – 5 серпня,
 • історія України – 6 серпня,
 • географія – 7 серпня,
 • хімія – 10 серпня.

Результати додаткової сесії стануть відомі до 14 серпня. 


Слідкуйте за оновленнями
на сайті Українського центр оцінювання якості освіти. Запитання, які задаються найчастіше, і відповіді наних, вказані тут: https://testportal.gov.ua/zapytannya-vidpovidi-zno/


Також додаткова інформація про особливості закінчення навчального процесу і вступу на сайті: http://mon-covid19.info/uni


Стежте за оперативними оновленнями інформації на сайті https://dostupnaosvita.com.ua та фб сторінці https://www.facebook.com/dostupnaosvita/


Дати вступу по спрощеній процедурі

Важливо розуміти, що ці дати є рамковими. Точні будуть окремо визначені в умовах прийому кожного закладу


Якщо ви маєте статус переміщеної особи і вступите до вишу на навчання за контрактом, то держава може надати пільговий довгостроковий кредит на здобуття освіти.

Якщо так сталося, що вступити до ЗВО на бюджетну форму навчання не вдалося, ви маєте змогу вступити через ОЦ на бюджетну форму навчання до закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти. Також є можливість переведення з контрактної форми навчання на бюджет.
Світ - відкритий для твоїх сміливих мрій! Що гарантує держава?

Бюджетна форма навчання

Якщо ти маєш статус переміщеної особи, ти можеш розраховувати на:

 • соціальну стипендію;

 • підручники на безоплатній основі;

 • безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах


Урядова "гаряча лінія" з освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

Консультаційні телефонні лінії працюють в такому режимі: пн-чт - 9:00 - 18:00, пт - 9:00- 16:45.

0 800 504 425

Skype: DostupnaOsvita UA


Також за всіма новинами стеж на сайтах: dostupnaosvita.com.ua, mon.gov.ua, openpolicy.org.ua


Для уточнень телефонуй до обласних департаментів освіти і науки: 

Луганська область: +38 (06452) 5-48-73 (м. Сєверодонецьк) 
Донецька область: +38 (095) 314-15-75, +38 (067) 116-44-54 (м. Слов’янськ)