Питання - відповіді

Актуальні питання щодо вступу з тимчасово окупованої території 2020


Питання:

Доброго дня. Цього року хочу вступати до Львівського Національного Університету імені Івана Франка, але при ньому немає освітнього центру Крим - Україна. Чи запровадять його цього року? Або чи можна вступити до цього університету через інший освітній центр у Львові? Дякую

Відповідь:

Вступ до закладу вищої освіти за спрощеною процедурою можливий через освітній центр, який діє при ньому. Так як зміни до Закону України "Про вищу освіту" в частині передбачення можливості спрощеного вступу до всіх закладів вищої освіти нещодавно набрали чинності, наразі розробляються зміни до Умов прийому до закладів вищої освіти, якими буде передбачена можливість такого спрощеного вступу.

Згідно з прийнятим Законом, спрощений вступ цього року буде можливий (зокрема до Львівського Національного Університету імені Івана Франка), проте варто дочекатися змін до Умов прийому, над якими зараз працює Міністерство освіти і науки України, і моніторити сайт МОН з офіційною інформацією. 


Питання:

Доброго дня! 

Мене дуже турбує питання, чи можу я поступити в магістратуру без ЗНО? Я тільки отримала диплом бакалавра в ТНУ ім. Вернадського в Києві. Зараз знаходжусь дома в Криму і не можу поїхати на здачу іспитів, тому що в Києві можливо (точної інформації я не знайшла) я повинна знаходитись на самоізоляції 2 тижні, а в Криму, коли повернусь, повинна бути 2 тижні в обсерваторі. 

Відповідь:

Вступ на магістратуру можливий лише через здачу ЗНО. Якщо цього року Ви не встигли, чи не змогли приїхати на основну сесію, у вересні-жовтні (точна дата наразі невідома, слідкуйте за оновленнями на сайті Українського центру оцінювання якості освіти), відбудеться спеціально організована сесія єдиного вступного іспиту (ЄВІ) для тих, хто через поважні причини не зміг здати основну сесію.

Щодо самоізоляції. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 392, не підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, зокрема, учасники зовнішнього незалежного оцінювання та вступних випробувань, зокрема для вступу через освітні центри “Крим - Україна” та “Донбас - Україна” за запрошенням закладу вищої (фахової передвищої) освіти, разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою.


Питання:

Доброго ранку. Маю таке питання. Я живу у Криму, навчався дистанційно у херсонському центрі освіти молоді та дорослих, так що маю український атестат. Я хочу вступити до НМУ ім. Богомольця за квотою 2, склавши вступний іспит (без ЗНО). Я написав до приймальної комісії НМУ і мені відповіли, що я зобов'язаний ОСОБИСТО подати документи, а іспити будуть як мінімум через 5 днів після подачі. Я чув, що тим, хто їде скласти іспити, не потрібна самоізоляція. Але ж я у такому випадку, власне, я буду їхати подавати документи, а не писати іспити. Тоді мені потрібне буде 2 тижні сидіти на самоізоляції. Боюсь, що у такому випадку не встигну скласти іспити у термін. Чи можлива дистанційна подача документів або в'їзд для подання документів без самоізоляції?

Відповідь:

Так, дійсно, вступ через освітні центри за спрощеною процедурою та подача документів відбуваються особисто, дистанційна процедура подачі документів не передбачена.

Їхатимете Ви не лише подавати документи, а й здавати іспити, адже окрім того, що у Вас є атестат, Ви маєте здати вступний іспит, який визначить заклад освіти, який Ви обрали для вступу.

Щодо самоізоляції. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 392, не підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, зокрема, учасники зовнішнього незалежного оцінювання та вступних випробувань, зокрема для вступу через освітні центри “Крим - Україна” та “Донбас - Україна” за запрошенням закладу вищої (фахової передвищої) освіти, разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою.  Тому:

1) подача документів здійснюється лише особисто;

2) в'їзд без самоізоляції можливий, для цього потрібно звернутися до відповідного освітньго центру (телефоном або на офіційну електронну адресу) з проханням надіслати Вам запрошення, яке стане підставою звільнення Вас від самоізоляції.


Питання:

Як бути з цьогорічним призовом до армії?

Відповідь:

У зв'язку з карантином, який було введено в Україні через поширення пандемії COVID-19, весняний призов до армії перенесено на травень-липень 2020 р. – розпорядження Уряду №179-р від 26.02.2020 року (зі змінами від 15.04.2020). Важливо, що пунктом 5 цього документа визначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.

Щодо випускників коледжів та університетів, то Міністерством освіти і науки спільно з Офісом Президента та Генеральним штабом напрацьовані рішення, що дозволять їм, у разі бажання продовжити навчання за наступним ступенем освіти, отримати відстрочку від весняного призову.

Міністерство освіти і науки надало відповідні роз’яснення Приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову. Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 року.

Більше тут: https://bit.ly/2Wqp9YV


Як отримати дублікат документів?
Дублікати документа про вищу освіту та додатка до нього виготовляються у разі втрати, викрадення, знищення тощо документа; пошкодження документа, що призвело до порушення цілісності інформації; неможливості встановити додаткову інформацію про первинний документ про вищу освіту, що необхідна для його підготовки до міжнародного обігу, проставлення апостиля та/або легалізації, через втрату, знищення чи недоступність архівів; наявності помилок у документі; зміни (корекції) статевої належності особи, на ім’я якої було видано документ; невідповідності документа зразку, встановленому на дату його видачі; неотримання особою документа протягом одного року з дати видачі, вказаної в документі; неотримання особою документа у вищому навчальному закладі, що реорганізується шляхом приєднання, злиття чи ліквідації. У дублікаті додатка до документа про вищу освіту відтворюється інформація, отримана з таких одного або декількох джерел: архів вищого навчального закладу; ЄДЕБО; залікова книжка, у якій міститься інформація про виконання особою освітньої програми вищого навчального закладу та проходження атестації; засвідчена в установленому порядку копія первинного додатка до документа про вищу освіту, дублікат якого замовляється; офіційний лист відповідного компетентного органу, у якому підтверджено факт проставлення штампа "Apostille" або вчинення консульської легалізації, та у разі наявності - копії первинного додатка до документа про вищу освіту, дублікат якого замовляється.
Підстава: Наказ МОН 06.03.2015 № 249 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2015 р. за № 494/26939).

Детальна покрокова інструкція  "Як отримати дублікат документів про освіту"


Чи можна отримати документи про освіту у разі відсутності даних про випускника в ЄДЕБО?
Отримання документів про освіту у разі відсутності даних про студента в ЄДЕБО є неможливим для осіб з непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей. Для осіб із АРКрим або м. Севастополь – заміна на документа про освіту українського зразка або проходження процедури атестації , визнаних здобутих кваліфікацій.
Підстава: Наказ МОН від 22.09.2015 р. №964 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7.10.2015 р. за №1216/27661) та Наказ МОН від 19.05.2016 р. №537 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.05.2016 р. №793/28923.


Чи можу я поновитись на навчанні у переміщеному ВНЗ?
Поновлення на навчання у ВНЗ України (у тому числі в переміщені) студентів з тимчасово окупованих територій можливо здійснити протягом усього року за умови наявності
вакантних місць в межах ліцензованого обсягу.Чи є можливість переведення на бюджет дітей учасників АТО?
Законом України затверджено можливість надання державно-цільової підтримки цим категоріям громадян на здобуття професійно-технічної та вищої освіти. В окремих випадках, за зверненням ВНЗ МОН перерозподіляє вакантні місця державного замовлення у межах одного курсу для переведення на навчання за державнм замовленням осіб цх категорій.
Підстава: Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти», Постанова Кабінету Міністрів від 23 листопада 2016 року №975.


Чи зможу я продовжити навчання в магістратуру із дипломом, що виданий у так званій Донецькій народній республіці, на території України?

Дані дії є неможливими. Документи про освіту (у тому числі академічні довідки), які отримують особи, що навчались у навчальних закладах, розташованих на непідконтрольній українській владі території Донецької або Луганської області, не визнаються та не Міністерством освіти і науки України чи будь-якими іншими державними органами.Чи мають право на виплату соціальної стипендії внутіршньо-переміщені особи? Які документи мені для цього потрібно надати?
Так, діти, які є внутрішньо переміщеними особами мають право на виплату соціалної стипендії. Кабінет Міністрів України 8 лютого вніс зміни до Постанови від 28 грудня 2016 р. 
№ 1045, яка регулює порядок виплат соціальних стипендій студентам вищих навчальних закладів.

Зокрема, перелік осіб, які мають право на соціальні стипендії, доповнено такими категоріями:

- діти-інваліди та особи з інвалідністю І-ІІІ групи;
- студенти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”;
- особи, яким призначені соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей згідно з
постановою Верховної Ради України.

Також згідно з цією Постановою право на соціальні стипендії мають:

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як 3 роки;
- особи, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами І або ІІ групи;
- особи, які визнані учасниками бойових дій та їхнім дітям;
- діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів;
- діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту;
- діти, які є внутрішньо переміщеними особами.


Для отримання соціальної стипендії студенти звертаються до свого ВНЗ із заявою на ім’я ректора, в якій зазначають такі відомості: прізвище, ім’я та по батькові; число, місяць,
рік народження; зареєстроване та фактичне місце проживання; підстава для отримання соціальної стипендії.
Якщо студент має право на призначення соціальної стипендії одночасно з декількох підстав, соціальна стипендія виплачуватиметься відповідно до однієї з підстав, за вибором студента (курсанта).
Перехідний період можливості звернення за призначенням студентам соціальної стипендії з 1 січня 2019 року до квітня 2019 року.
Підстава: Постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045.


Нагадуємо, що відповіді на ці та інші питання Ви можете отримати наступними засобами зв'язку:

Гаряча лінія МОН 0 800 50 45 70

Урядовий контактний центр 1545

Для вступників з ТОТ 0 800 50 44 25

Також можна отримати допомогу он-лайн на офіційному веб-сайті МОН або написавши на електронну адресу: vstup2020@mon.gov.ua