Сьогодні розпочинається реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Школярі, що мешкають на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, територій вздовж лінії розмежування та Криму можуть зареєструватися на ЗНО з 5 лютого по 25 березня 2019 року. Також вони можуть зареєструватися з 03 до 20 травня 2019 року для участі в додатковій сесії, що проходитиме з 26 червня до 12 липня.

Особливості відправки документів

Лише громадяни з неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи для реєстрації поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та інших необхідних документів на електронну адресу відповідного регіонального центру.
Якщо особа не може вказати адресу в Україні для отримання поштового повідомлення, інформація про результати реєстрації надсилається на її електронну адресу. В такому випадку сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання зберігаються в регіональному центрі. Їх можна забрати в будь-який зручний час або отримати безпосередньо в пункті проведення зовнішнього оцінювання під час проходження першого тестування.

«Як і в минулі роки, цього року також є додаткова сесія спеціально для абітурієнтів з непідконтрольних територій. Це продиктовано тим, що дуже часто абітурієнтам на тимчасово непідконтрольних уряду територіях потрібно там закінчити навчання, і одночасно їх не відпускають на ЗНО на основну сесію, - пояснює виконавчий директор Фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова. - Документи можна подавати в електронній формі, проте на безпосереднє складання ЗНО та на річне оцінювання за 11 клас потрібно буде обов’язково приїхати. Таким чином, потрібно зареєструватися, скласти ЗНО і отримати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання. Ця процедура дає право вступу до будь-якого навчального закладу України та світу».

Регіональні центри для реєстрації

Умови проведення всіх тестувань визначає Український центр оцінювання якості освіти . Щоб успішно зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідно створити та оформити реєстраційну картку на сайті www.testportal.gov.ua , сформувати пакет документів і передати його до регіонального центру.
Організація проведення ЗНО покладена на регіональні центри оцінювання якості оcвіти, що знаходяться у наступних містах: Вінниця, Дніпро, Івано-Франківськ, Київ, Львів, Одеса, Херсон, Харків, Словʼянськ (для Донецької та Луганської областей). Варто зауважити, що абітурієнт може подати документи до будь-якого регіонального центру.

Предмети для складання ЗНО

У 2019 році зовнішнє незалежне оцінювання проводиться з української мови та літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та однієї з іноземних мов за вибором: англійської, німецької, французької та іспанської.
Для вступу до закладу вищої освіти на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів.
Також у 2019 році прийматимуться сертифікати 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати сертифікати з англійської, французької, німецької або іспанської мов за 2018 або 2019 роки.
Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені Умовами прийому до вищих навчальних закладів у 2019 році, в залежності від спеціальності, обраної абітурієнтом.

«Гаряча лінія» з питань освіти

Для жителів Донбасу та Криму постійно працює «гаряча лінія» Фонду «Відкрита політика» з питань освіти.

Це безкоштовні номери - 0 800 504 425, 0 800 504 522 (Краматорськ), 0 800 504 511 (Сєвєродонецьк).

Також працюють мобільні номери: +38 068 9512513, +38 050 5505411;
у Краматорську +38 066 113 93 75, +38 097 904 71 91; 
у Сєвєродонецьку +38 099 345 20 76, +38 097 983 65 31.

Що особливо важливо для зв’язку з жителями непідконтрольних територій – номер +38 050 5505411 доступний у месенджерах Viber/Telegram/WhatsApp.

ГO «Фонд «Відкрита політика» реалізовує проект «Гаряча лінія освіти на непідконтрольних уряду територіях» в партнерстві з Міністерством освіти і науки України. Він виконується в рамках проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).