Питання: 

Що робити, якщо я не вступлю?


Відповідь:

У новому законі передбачено варіант для тих, хто не зміг потрапити до ВНЗ з першого разу. Кожен абітур’єнт з ТОТ має право вчитись рік на підготовчих курсах, не платити за навчання і отримувати стипендію. 

Закон України “Про вищу освіту” :”

“Особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть за бажанням разово скористатися правом на безоплатне навчання зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах закладів вищої освіти тривалістю до одного року з наступним вступом до закладів вищої освіти як внутрішньо переміщені особи у порядку, визначеному Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти”. 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18#Text

Разом з тим, норма закладена в Законі вступить в діюНОВЕ за умови її реалізації в Держбюджеті на 2021 рік

Питання: 

Якщо не вступлю, то доведеться повертатися додому. Я боюсь, що про це дізнаються. Що робити?

Відповідь:


У рейтингових списках, списках рекомендованих до зарахування та в наказах про зарахування прізвища вступників шифрують, кожному вступнику присвоюється лише цифровий код. Питання:

Скільки бюджетних місць розраховано на абітур’єнтів з ТОТ?


Відповідь:

Розмір квоти для прийому осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія окремих районів Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія АР Крим та м. Севастополя, встановлюється центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки для закладів вищої освіти. (Закон України “Про вищу освіту”)

Цього року квота 2 для абітурієнтів з ТОТ передбачає від 10% до 20% від загального державного замовлення.


Питання:

Тепер можна вступити в будь-якій ВНЗ України?


Відповідь:

Зі списком ВНЗ, на базі яких працюють ОЦ “Донбас-Україна” можна познайомитись за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2020/vstupnikam-z-krimu-ta-donbasu/osvitni-centri


АБО 


https://vstup.edbo.gov.ua/ (обов’язково в пошуку поставити позначку біля ОЦ «Крим-Україна», ОЦ «Донбас-Україна»)


Питання:

У скільки ВНЗ можна подати документи одночасно?

Відповідь:

Через освітні центри “Донбас-Україна” можна вступити в один університет на п’ять спеціальностей. 

 

Питання:

Чи встигаю я ще вступити цього року?

Відповідь:

Так! ДПА можна ще скласти до 20 вересня, а вступні іспити до 27. 

Освітні центри працюють до 23 жовтня


Питання: 

Що робити, якщо не встиг вступити на бюджет?

Відповідь:

Зарахування буде здійснюватись на контракт, і навчальні заклади потім будуть звертатись за додатковими бюджетними місцями на переведення вступників на ті вакантні місця, що залишились у квоті 2. Ця процедура буде тривати до 22 жовтня. До 19.10.20 подача документів, і, відповідно, до 23.10.20 повинні зробити всі переведення.