Звичайна процедура вступу / ЗНО


1. Обери школу

Обери школу в Україні, де ти будеш здобувати загальну середню освіту екстерном або навчатися дистанційно і проходити річне оцінювання та державну підсумкову атестацію. Зверни увагу, що це може бути школа, в якій організовано екстернат чи дистанційне навчання (перелік шкіл є на сайті Міністерства освіти і науки України або на сайті dostupnaosvita.com.ua у розділі “Дистанційна освіта”).

Ми радимо:

Адреса: 01021 м. Київ, Кловський узвіз, 8

тел./факс: +38 (044) 253-85-58

e-mail: ukrintschool@ukr.net

 • або  будь-яку іншу школу України 

Перелік рекомендованих шкіл розміщено на сайті dostupnaosvita.com.ua.


2. Попроси батьків написати заяву

Попроси когось із своїх батьків або інших повнолітніх осіб написати заяву на ім’я директора обраної школи з проханням зарахувати тебе на навчання у формі екстернату (дистанційно). Також обов’язково вкажіть контактні телефони та електронні адреси. Надішли цю заяву до школи в письмовому або електронному вигляді. До заяви додай копію свого свідоцтва про народження та копії всіх документів про освіту, які маєш. Є питання? Телефонуй на гарячу лінію!

    Подати заяву до школи можна впродовж навчального року без обмеження термінів


3. Навчайся дистанційно або екстерном  в обраній школі

Твій помічник - сайт dostupnaosvita.com.ua Тут для тебе - безкоштовні відеоуроки, презентації, тести. 

Реєстрація не потрібна.


4. Отримай документ про освіту державного зразка

У кінці навчального року особисто приїдь до школи та пройди річне оцінювання і державну підсумкову атестацію.


УВАГА! В один рік ти можеш пройти державну підсумкову атестацію за 9 та 11 класи. Якщо ти закінчуєш 11 клас і тобі непотрібно свідоцтво за 9 клас, проходити  державну підсумкову атестацію за 9 клас НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО!

РІЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗА 9 КЛАС потрібно пройти лише з предметів: українська мова та література, історія України, географія України та правознавство.

Отримай документи про освіту державного зразка – свідоцтво про базову загальну середню освіту (за 9 клас) та/або атестат про повну загальну середню освіту (за 11 клас).


Вступай до університету, коледжу або профтехучилища: за звичайною процедурою або спрощеною (через Освітні Центри «Донбас-Україна», «Крим-Україна»)


Якщо ти закінчуєш  школу дистанційно/екстерном і отримуєш атестат документ про повну загальну середню освіту),  пройди ЗНО. 

Терміни вступної кампанії безпосередньо залежать від дати завершення карантину та, відповідно, термінів проведення ЗНО. 


Увага! Ті абітурієнти з тимчасово окупованих територій, які навчаються дистанційно або екстерном протягом 2019-2020 н.р в школах на контрольованих територіях, для отримання державних документів про загальну середню освіту повинні здати ЗНО.

Вони також мають право вступу як по звичайній процедурі в будь який навчальний заклад України і світу (https://dostupnaosvita.com.ua/abityrientam/zvichajna-procedura-vstupu), так і по спрощеній. Увага! Якщо бали ЗНО будуть невисокі, можна додатково здати ДПА в обраному Освітньому Центрі. Ця можливість є лише для тих 91 навчальних закладів, на базі яких працюють освітні центри «Донбас/Крим-Україна» ( https://dostupnaosvita.com.ua/centers/perelik-osvitnih-centriv-2020).

Увага! 


Всі дати здачі ЗНО змінюються через карантинні обмеження. Слідкуйте за оновленнями на сайті Українського центр оцінювання якості освіти. Запитання, які задаються найчастіше, і відповіді наних, вказані тут: https://testportal.gov.ua/zapytannya-vidpovidi-zno/

Також додаткова інформація про особливості закінчення навчального процесу і вступу на сайті: http://mon-covid19.info/uni

Стежте за оперативними оновленнями інформації на сайті https://dostupnaosvita.com.ua та фб сторінці https://www.facebook.com/dostupnaosvita/


Згідно з графіком, тестування відбудуться у такі дати:

 • математика – 25 червня,
 • українська мова і література – 30 червня,
 • фізика – 2 липня,
 • іспанська, німецька, французька мови – 6 липня,
 • англійська мова – 7 липня,
 • історія України – 9 липня,
 • біологія – 13 липня,
 • географія – 15 липня,
 • хімія – 17 липня.

Поріг “склав/не склав” та результати ЗНО визначатимуться:

 • з математики, фізики – до 16 липня,
 • з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 24 липня,
 • з географії, хімії – до 28 липня.

Відповідно, результати ЗНО буде розміщено на інформаційних сторінках учасників:

 • з математики, фізики – до 17 липня,
 • з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології – до 25 липня,
 • з географії, хімії – до 29 липня.

Додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року відбудеться з 24 липня до 10 серпня. 25 травня, розпочався додатковий період реєстрації на додаткову сесію ЗНО, який триватиме до 9 червня. Згідно з наказом МОН, зареєструватись можуть ті, хто не зміг цього зробити протягом 3 лютого – 24 березня.

Згідно з наказом Українського центру оцінювання якості освіти, тестування відбудуться за таким графіком: 

 • фізика – 24 липня,
 • математика – 28 липня,
 • іспанська мова – 29 липня,
 • французька мова – 30 липня,
 • німецька мова – 31 липня,
 • англійська мова – 3 серпня,
 • українська мова і література – 4 серпня,
 • біологія – 5 серпня,
 • історія України – 6 серпня,
 • географія – 7 серпня,
 • хімія – 10 серпня.

Результати додаткової сесії стануть відомі до 14 серпня


Лише громадяни з неконтрольованих територій, які не мають можливості відправити документи для реєстрації поштою, повинні в установлений строк надіслати скан-копії фотокартки та інших необхідних документів на електронну адресу відповідного регіонального центру.


Якщо особа не може вказати адресу в Україні для отримання поштового повідомлення, інформація про результати реєстрації надсилається на її електронну адресу. В такому випадку сертифікати ЗНО зберігаються в регіональному центрі. Їх можна забрати в будь-який зручний час або отримати безпосередньо в пункті проведення ЗНО під час проходження першого тестування.


Щоб взяти участь у ЗНО цьогорічним випускникам, які проживають на непідконтрольних українській владі територіях, достатньо бути зарахованим за будь-якою формою навчання (денна, вечірня, дистанційна, екстернатна тощо) у закладі загальної середньої  освіти на території України.


Пробне ЗНО з української мови та літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших предметів – 17 червня 2020 року.

В особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти розміщено матеріали, які допоможуть краще підготуватись до тестування.


Міністерство освіти і науки передбачило для вступників можливість подачі оригіналів документів поштою (і у зв’язку з цим до 5 днів збільшено інтервал між останнім днем подачі документів та виданням самого наказу про зарахування). Передбачено також, що вступники зможуть надіслати сканкопії необхідних документів електронною поштою, наклавши на них кваліфікований електронний підпис, а самі документи донести після початку навчання.


Вступники з числа пільгових категорій матимуть можливість також подавати заяви онлайн після того, як принесуть документи, які підтверджують пільги, хоча б в один університет, де їх буде перевірено та завантажено в базу.
Вступники на контракт будуть зараховані до ЗВО, підтвердивши отриману рекомендацію в ЄДЕБО за допомогою електронного підпису. Для цього розробляється окремий додаток до електронного кабінету.

Ця процедура (не спрощена, а ЗВИЧАЙНА/через здачу ЗНО) дає більше можливостей абітурієнту: 

Вступай до будь-якого ВНЗ в Україні та за кордоном! 


Більше про ЗНО - на сайті testportal.gov.ua Якщо ти закінчив школу екстерном, маєш документ про повну загальну середню освіту, здав ЗНО, проте маєш низькі бали – ти можеш вступати до вишу через Освітні Центри «Крим-Україна», «Донбас-Україна»,. Комбінувати ЗНО та іспити.


http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2185050 


У 2020 році в наказах про зарахування (з метою безпеки вступників) прізвища

шифруватимуться.


Важливо!!! Якщо ти маєш статус внутрішньо переміщеної особи і вступиш на бюджет, то держава надасть тобі:

соціальну стипендію;

підручники на безоплатній основі;

безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у державних і комунальних навчальних закладах.Дізнатися більше ти можеш за номером Урядової “гарячої лінії” з освіти для мешканців тимчасово окупованих територій: 0 800 504 425.
Регіональна гаряча лінія в м. Краматорськ

0 800 50 45 22 – безкоштовно!

+38 066 113 93 75

+38 097 904 71 91

Skype: Dostupna Osvita Kramatorsk


Консультаційні телефонні лінії працюють у робочі дні з 9:00 до 13:00, з 14:00 до 18:00.

За усіма новинами стежте на сайтах: dostupnaosvita.com.uamon.gov.uatestportal.gov.uaopenpolicy.org.ua.

Facebook Telegram Instagram