Як отримати дублікат документів про освіту

Як отримати дублікат документів про закінчення навчального закладу

 

Зважаючи на численну кількість звернень мешканців Донецької та Луганської областей та анексованого Криму, що через проведення АТО втратили свої документи про освіту українського  зразка та не володіють інформацією, як їх оперативно відновити, радимо звернутись до такого алгоритму дій:


1. Отримання дублікатів документів про закінчення вищого навчального закладу, розташованого на тимчасово окупованій території (Крим):

Щоб відновити диплом, виданий у вищих навчальних закладах, розташованих на тимчасово окупованій території до 2014 року необхідно звернутись до Міністерства освіти України з письмовою заявою (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку замовлення та видачі документів про вищу освіту державного зразка та додатків до них випускникам вищих навчальних закладів, розташованих на тимчасово окупованій території України, у 2014 році» від 28 травня 2014 р. № 655. До заяви необхідно додати копію документа про освіту з додатком (за наявності) та копію паспорта (1-ша сторінка де є фото, ПІБ українською мовою та дата народження).  

Якщо особа має бажання отримати документ державного зразка у якомусь певному вищому навчальному закладі на території України, необхідно це зазначити у заяві. Крім того, в заяві обов’язково необхідно вказати контактні дані (адресу проживання, телефон, електронну пошту).


2. Виготовлення та видачу дублікатів документів про закінчення вищого навчального закладу розташованого на території так званих «ЛНР» та «ДНР» здійснити неможливо.

Водночас для підтвердження факту навчання та отримання документа про здобутий освітній рівень особа може звернутись з в відповідною письмовою заявою до Державного підприємства «Інфоресурс», вул. Довженка, 3 м. Київ.


3. Отримання дублікатів дипломів, виданих до 2014 року вищими навчальними закладами, які є переміщеними.

Щоб відновити диплом, виданий до 2014 року вищими навчальними закладами, які є переміщеними, необхідно звернутись із заявою до навчального закладу (відповідно до наказу МОН від 06.03.2015 №249. Виготовлення та видачу дублікатів документів, виданих, переміщеними вищими навчальними закладами здійснює навчальний заклад самостійно без погодження з Міністерством.

Наприклад, якщо Ви закінчили Луганський національний університет ім. Т.Г. Шевченка у 2014 році та потребуєте дублікат документа про здобуття ОКР «Бакалавр», Вам потрібно звернутись до даного навчального закладу, що наразі функціонує у м. Старобільськ. Виготовлення дублікатів дипломів здійснюється Державним підприємством «Інфоресурс», яке підпорядковане Міністерству освіти і науки України тільки за замовленням навчального закладу.


4. Отримання дублікатів документів про загальну середню освіту:

Згідно із спрощеним порядком, випускники шкіл окремих населених пунктів Донецької та Луганської областей, та анексованого Криму можуть звернутися в будь-яку школу відповідного ступеня на території України, яка контролюється органами державної влади, із заявою про замовлення дубліката та отримати його в установленому порядку.

Дублікат, виправлений документ і додаток до них видаються за письмовою заявою випускника або його законного представника. У письмовій заяві зазначаються прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання чи перебування, телефон (за наявності) випускника; назва документа про загальну середню освіту державного зразка, дублікат якого виготовляється та інші відомості, якщо випускник або його законний представник вважають їх суттєвими для видачі дубліката або виправленого документа.


Для школярів та студентів з тимчасово непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей та окупованого Криму працює Урядова "гаряча лінія". 

Консультаційні телефонні лінії працюють в такому режимі: пн-чт - 9:00 - 18:00, пт - 9:00- 16:45.

0 800 504 425

Skype: DostupnaOsvita UA


РЕГІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ


Краматорськ  

0 800 50 45 22

+38 066 113 93 75

+38 097 904 71 91 

Skype: Dostupna Osvita Kramatorsk