Телефон гарячої лінії - 0 800 504 425 – БЕЗКОШТОВНО! Мобільні номери: +38 068-951-25-13; +38 050-550-54-11 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita UA) у робочі дні з 9:00 до 18:00

Гаряча лінія у регіонах:

Краматорськ

0 800 50 45 22 – БЕЗКОШТОВНО!
+38 066 113 93 75
+38 097 904 71 91
Skype: Dostupna Osvita Kramatorsk
Сєвєродонецьк

0 800 50 45 11 – БЕЗКОШТОВНО!
+38 099 345 20 76
+38 097 983 65 31
Skype: Dostupna Osvita Severodonetsk

Херсон

0 800 50 45 70 – БЕЗКОШТОВНО!
+38 097 983 65 91
+38 095 875 74 99
Skype: Крим ДоступнаОсвіта

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Як і минулого року, у 2018 молодь зі сходу України може вступити до українських вишів (ВНЗ), профтехзакладів (ПТНЗ) за спрощеною процедурою через Освітні Центри (ОЦ) «Донбас-Україна». Цього року Освітні Центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» працюватимуть з 4 червня до 28 вересня. Відповідні зміни щодо роботи Центрів були внесені до наказів МОН та зареєстровані в Мін’юсті.

Відповідно до цих змін збільшено і перелік населених пунктів Донецької і Луганської областей, жителі яких мають право скористатися спрощеною процедурою вступу, – без ЗНО, українського атестата та паспорта.

ПЕРЕЛІК
населених пунктів, що знаходяться на території проведення антитерористичної операції, де неможливо забезпечити виконання стандартів освіти України та/або стабільний освітній процес

Донецька область

Міста обласного значення (у тому числі всі населені пункти, які адміністративно підпорядковані міським радам цих міст):
м. Авдіївка
м. Донецьк (у тому числі смт Ларине, с. Павлоградське, м. Моспине, смт Горбачево-Михайлівка, с. Бирюки, с. Вербова Балка, с. Гришки, с. Кисличе, с. Михайлівка, с. Новодвірське, с. Темрюк)
м. Торецьк (Дзержинськ) (у тому числі м. Залізне, смт Південне, смт Новгородське, смт Неліпівка, с-ще Валентинівка, с. Леонідівка, с-ще Суха Балка, с. Юр’ївка, смт Північне, смт Курдюмівка, с-ще Дачне, с-ще Диліївка, с-ще Дружба, с-ще Озарянівка, с-ще Шуми, смт Щербинівка, смт Петрівка, с-ще Кримське)
м. Горлівка (у тому числі смт Гольмівський, с-ще Гладосове, смт Пантелеймонівка, с. Рясне, с-ще Озерянівка, с. Михайлівка, с-ще Ставки, с-ще Широка Балка, с-ще П’ятихатки, с-ще Федорівка)
м. Дебальцеве
м. Докучаєвськ (у тому числі с-ще Ясне)
м. Єнакієве (у тому числі м. Бунге, смт Дружне, смт Софіївка, с. Новоселівка, с-ще Старопетрівське, смт Корсунь, с. Верхня Кринка, с. Кринички, с. Путепровід, с. Шевченко, с-ще Щебенка, с. Авіловка, с. Шапошникове)
м. Жданівка (у тому числі смт Вільхівка, с-ще Молодий Шахтар)
м. Кіровське
м. Макіївка (у тому числі смт Грузько-Зорянське, смт Високе, смт Грузько-Ломівка, смт Маяк, смт Межове, с-ще Холмисте, смт П’ятипілля, смт Вугляр, смт Гусельське, смт Колосникове, смт Холодне, с. Молочарка, с. Шевченко, смт Ясинівка, смт Землянки, смт Кринична, с-ще Василівка, с-ще Леб’яже, смт Нижня Кринка, смт Велике Оріхове, смт Липське, смт Лісне, с. Липове, с. Оріхове, с. Верхня Кринка, с-ще Алмазне, с. Красна Зоря,
с-ще Монахове, с-ще Новий Світ, с-ще Новомар’ївка, с. Новоселівка, с-ще Новомосковське) м. Сніжне (у тому числі смт Андріївка, смт Гірницьке, смт Бражине, смт Лиманчук, смт Никифорове, смт Залісне, смт Первомайський, смт Первомайське, смт Побєда, с-ще Балка, смт Сєверне, с-ще Молчалине, с-ще Сухівське) м. Харцизьк.
м. Хрестівка
м. Чистякове (Торез) (у тому числі смт Пелагіївка, смт Розсипне)
м. Харцизьк (у тому числі м. Зугрес, смт Миколаївка, с-ще Водобуд, с. Цупки, м. Іловайськ, с-ще Виноградне, с. Третяки, смт Зуївка, смт Троїцько-Харцизьк, смт Благодатне, смт Покровка, смт Шахтне, смт Широке, с. Півче, смт Гірне, с-ще Ведмеже)
м. Шахтарськ (у тому числі смт Контарне, смт Московське, смт Сердите, с-ще Дубове, с-ще Лобанівка, смт Стіжківське, с-ще Вінницьке, с-ще Чумаки, с-ще Вікторія, с-ще Гірне, с-ще Дорофієнко, с-ще Зарічне, с-ще Кищенко)
м. Ясинувата
Населені пункти:
с. Гнутове (м. Маріуполь)
смт Сартана (м. Маріуполь)
смт Талаківка (м. Маріуполь)
с-ще Ломакине (м. Маріуполь)
Амвросіївського району
Бахмутського (Артемівського) району:
смт Булавинське
с. Воздвиженка
смт Зайцеве
с-ще Зеленопілля
с. Кодема
с-ще Ступакове
с. Дебальцівське
с. Миколаївка (Кодемська сільська рада)
с. Миколаївка Друга
с-ще Новолуганське
с. Семигір’я
м. Світлодарськ
смт Миронівський
с. Миронівка
смт Луганське
с. Розсадки
с. Лозове
с. Красний Пахар
с. Криничне
с-ще Роти
с-ще Доломітне
с-ще Травневе
с. Дача
м. Вуглегірськ
смт Олександрівське
смт Оленівка
с. Весела Долина (Ольховатська селищна рада)
с-ще Данилове
с-ще Іллінка
с-ще Кам'янка
с-ще Рідкодуб
с-ще Булавине
с-ще Грозне
с-ще Каютине
с-ще Красний Пахар
с-ще Савелівка
с. Комуна
с. Калинівка
с. Логвинове
с. Новогригорівка
с. Нижнє Лозове
с. Санжарівка
смт Ольховатка
смт Прибережне
Бойківського району
Волноваського району:
с. Андріївка
с. Доля
с. Любівка
с-ще Малинове
с-ще Молодіжне
с-ще Новомиколаївка
смт Новотроїцьке
с. Пікузи
с-ще Нова Оленівка
смт Новотроїцьке
Продовження додатка 1
смт Оленівка
с-ще Петрівське (Оленівська селищна рада)
с. Червоне (Любівська сільська рада)
смт Андріївка
с-ще Бахчовик
с. Бердянське
с. Водяне
с. Виноградне
с. Гранітне
с-ще Дружне
с. Запорізьке
с. Заїченко
с. Кам'янка
с-ще Калинівка
с. Комінтернове
с. Лебединське (Лебединська сільська рада)
смт Мирне
с-ще Маловодне
с. Новогригорівка (Старогнатівська сільська рада)
с-ще Новомиколаївка
с. Новоселівка
с. Новоселівка Друга
с-ще Обільне
с. Орловське
с. Павлопіль
с. Піонерське
с. Приморське
с. Пищевик
с. Сопине
с. Старомар'ївка
с. Старогнатівка
с. Степанівка
с. Федорівка
с. Чермалик
с. Черненко
с. Широкине
с. Богданівка
с. Вікторівка
с. Новогнатівка
с. Миколаївка (Миколаївська сільська рада)
Мар'їнського району:
с. Кремінець
Продовження додатка 1
с. Луганське
смт Олександрівка
смт Старомихайлівка
с. Сигнальне
с. Березове
м. Красногорівка
м. Мар'їнка
с. Славне
с. Степне
с. Тарамчук
с. Солодке
с. Водяне (Степненська сільська рада)
с. Галицинівка
с. Карлівка
с. Новомихайлівка
с. Побєда
Новоазовського району
Старобешівського району
Бойківського (Тельманівського) району:
с. Богданівка
с. Вершинівка
с. Воля
с. Греково-Олександрівка
с. Григорівка
с. Дерсове
с. Запорожець
с. Зелений Гай
с. Зернове
с. Зорі
с. Іванівка
с. Білокриничне (Калініне)
с. Каплани
с. Конькове
с. Котляревське
с. Майорове (Красний Октябр)
с. Кузнецово-Михайлівка
с. Лукове
с. Миколаївка
с. Михайлівка
с. Мічуріне
с. Нова Мар'ївка
с. Новоолександрівка
с. Олександрівське (Октябрське) (Коньковська сільська рада)
с. Первомайське (Первомайська сільська рада)
с. Петрівське
с. Лавринове (Радянське)
с. Розівка
с. Садки
с. Самсонове
с. Свободне
с. Тавричеське
смт Бойківське (Тельманове)
с. Тернівка
с. Черевківське
с. Чумак
с. Шевченко
Торецького району:
смт Новгородське
Шахтарського району
Ясинуватського району:
с. Василівка
с. Веселе (Красногорівська сільська рада)
с. Веселе (Спартаківська сільська рада)
с-ще Бетманове (Красний Партизан)
с-ще Мінеральне
с. Спартак
с. Яковлівка
с-ще Крута Балка
с-ще Каштанове
с-ще Лозове (Пісківська сільська рада)
с. Водяне (Пісківська сільська рада)
смт Верхньоторецьке
с-ще Ласточкине
с-ще Опитне
с-ще Піски
с. Тоненьке
с-ще Кам’янка
с. Красногорівка
с-ще Невельське
с. Новоселівка Друга
с. Первомайське
с. Троїцьке
с-ще Сєвєрне
с. Нетайлове
с. Новокалинове


Луганська область

Міста обласного значення (у тому числі всі населені пункти, які адміністративно підпорядковані міським радам цих міст):
м. Луганськ (у тому числі м. Олександрівськ, с-ще Зразкове, с-ще Тепличне, смт Катеринівка)
м. Алчевськ
м. Антрацит (у тому числі смт Боково-Платове, с-ще Лісне, с-ще Мельникове, с-ще Садовий, с-ще Христофорівка, смт Верхній Нагольчик, смт Дубівський, с. Оріхове, смт Кам’яне, смт Кріпенський, смт Щотове, с. Зелений Курган, с-ще Степове)
м. Брянка (у тому числі смт Южна Ломуватка, смт Вергулівка, смт Ганнівка, смт Ломуватка, смт Глибокий)
м. Голубівка (Кіровськ) (у тому числі смт Донецький, смт Криничанське, с-ще Криничне, с-ще Тавричанське)
м. Довжанськ (у тому числі м. Вознесенівка, смт Ведмеже, смт Павлівка, смт Кундрюче, с. Кондрюче, с-ще Хмельницький, смт Дубове, с-ще Прохладне, смт Вальянівське, с. Маловедмеже, с-ще Устинівка, с-ще Федорівка, смт Шахтарське, с-ще Киселеве)
м. Хрустальний (Красний Луч) (у тому числі м. Боково-Хрустальне, смт Садово-Хрустальненський, с-ще Трубний, м. Міусинськ, с. Корінне, с. Лісне, с. Новоєлизаветівка, м. Петрово-Красносілля, смт Федорівка, с-ще Буткевич, с-ще Вергулівське, с. Воскресенівка, смт Запоріжжя, с. Жереб’яче, с-ще Комендантське, смт Софіївський, смт Грушове, с-ще Давидівка, смт Хрустальне, смт Княгинівка, с-ще Хрустальний, смт Штерівка)
м. Сорокине (у тому числі м. Молодогвардійськ, с-ще Новосімейкіне, м. Суходільськ, смт Буран, смт Гірне, с-ще Широке, смт Ізварине, смт Краснодарський, смт Тепле, с-ще Світличне, смт Сєверний, смт Сєверо-Гундорівський, смт Урало-Кавказ, с-ще Західний)
м. Первомайськ
м. Ровеньки (у тому числі смт Любимівка, смт Великокам’янка, смт Кленовий, с. Коробкине, с-ще Покровка, смт Гірник, смт Михайлівка, смт Тацине, смт Нагольно-Тарасівка, с. Березівка, смт Новодар’ївка, с-ще Валянівськ, с-ще Калинівка, смт Картушине, с. Залізничне, с-ще Новоукраїнка, смт Ясенівський, с. Лобівські Копальні, с. Благівка, с. Грибуваха, с. Новодар’ївка, с. Платонівка, с. Улянівка)
м. Свердловськ
м. Кадіївка (у тому числі м. Алмазна, м. Ірміно)

Населені пункти:
Антрацитівського району
Сорокинського (Краснодонського) району
Лутугинського району
Новоайдарського району:
с. Сокільники
м. Щастя
с. Трьохізбенка
с. Кряківка
с. Оріхове-Донецьке
с. Лобачеве
с. Лопаскине
с. Кримське
с. Причепилівка
с. Райгородка
с. Муратове
с. Капітанове
с. Гречишкине
с. Дубове
с. Бахмутівка
с. Царівка
с. Деменкове
с. Дмитрівка
Перевальського району
Попаснянського району
Довжанського (Свердловського) району
Слов'яносербського району
Станично-Луганського району

Нагадуємо, як і торік, ОЦ «Донбас-Україна» працюватимуть на базі 36 вищих навчальних закладів (у т. ч. їхніх структурних підрозділів – коледжів, ПТНЗ): 18 переміщених і 18 у Донецькій і Луганській областях (у Києві, Бахмуті, Вінниці, Дніпрі, Дружківці, Краматорську, Красногорівці, Кремінній, Кривому Розі, Костянтинівці, Покровську, Лимані, Лисичанську, Маріуполі, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Старобільську, Слов'янську, Торецьку, Харкові).

Повну інформацію про ОЦ із зазначенням адреси, контактних даних відповідальних осіб, спеціальностей можна знайти на офіційному сайті МОН та сайті Доступна освіта - dostupnaosvita.com.ua.

УВАГА! Змінилися також і дати, до яких потрібно подати документи вступникам з непідконтрольної частини Донбасу, що хочуть вступити на бюджет через Освітні Центри. Зокрема, вони будуть такими:

 

Вступ на бюджет на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного чи фармацевтичного спрямування):

Прийом документів – до 18-ї год. 20 липня.

Вступні іспити – до 26 липня.

Зарахування – до 12-ї год. 7 серпня.

 

Вступ на бюджет на молодшого спеціаліста на базі 11-ти класів:

Прийом документів – до 18-ї год. 1 серпня.

Вступні іспити – до 7 серпня.

Зарахування – до 12-ї год. 14 серпня.

 

Вступ на бюджет на молодшого спеціаліста на базі 9-ти класів:

Прийом документів – до 18-ї год. 14 липня.

Вступні іспити – до 22 липня.

Зарахування – до 12-ї год. 30 липня.

 

Документи для вступу на контракту форму навчання через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» за всіма рівнями прийматимуться до 26 вересня.

Також спрощена процедура діє і при вступі до ПТНЗ. Туди на бюджет можна вступати і у жовтні, але потрібно враховувати, що ОЦ будуть працювати до 28 вересня. Тож у разі відсутності свідоцтва/атестату державного зразка потрібно встигнути подати документи до 28 вересня, щоб пройти спрощену процедуру отримання освітніх документів в ОЦ «Донбас-Україна».

Якщо абітурієнти зі сходу України мають документи державного зразка і складали ЗНО, але набрали недостатню кількість балів (100 і більше), вони мають право за бажанням подати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 або 2018 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з іноземної приймаються лише із сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

За уточненнями можна звертатися за телефонами «гарячої лінії» «Фонду «Відкрита політика» у робочі дні з 9:00 до 13:00 і з 14:00 до 18:00.

0 800 504 425 – БЕЗКОШТОВНО!

Мобільні номери: +38 068-951-25-13; +38 050-550-54-11
Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: DostupnaOsvitaUA

Краматорськ

0 800 50 45 22 – БЕЗКОШТОВНО!
+38 066 113 93 75
+38 097 904 71 91
Skype: Dostupna Osvita Kramatorsk
Сєвєродонецьк

0 800 50 45 11 – БЕЗКОШТОВНО!
+38 099 345 20 76
+38 097 983 65 31
Skype: Dostupna Osvita Severodonetsk